Πραγματικά εντυπωσιακό το βίντεο, με το οποίο η ΠΑΕ ΑΕΚ παρουσίασε το επετειακό σήμα για τα 100 χρόνια του συλλόγου. Ένα βίντεο που δεν απευθύνεται μόνο στην καρδιά των Ενωσιτών, αλλά ολόκληρου του προσφυγικού Ελληνισμού!
Στις 13 Απριλίου η ΑΕΚ κλείνει ένα αιώνα ζωής… Με τις μνήμες να είναι πιο ζωντανές από ποτέ
Όπως είχε προαναγγέλλει η ΑΕΚ σήμερα θα γινόντουσαν τα αποκαλυπτήρια του επετειακού σήματος για τα 100 χρόνια της Ένωσης.
Η αποκάλυψη του σήματος έγινε με στιγμιότυπα από την ιστορία της ομάδας, επιτυχίες και σημαντικές στιγμές της ιστορίας της, αλλά και λόγια εμβληματικών προσωπικοτήτων που υπηρέτησαν την Ένωση.
![](https://www.newsbreak.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_4839.jpeg)
Το μήνυμα της ΠΑΕ ΑΕΚ αναφέρει: «1924-2024. Ενας αιώνας ΑΕΚ. Ο αιώνας μας. Ο αιώνας του πιο μεγάλου συμβόλου της προσφυγιάς. Ο αιώνας της δόξας και των τίμιων αγώνων. Εκατό χρόνια με τη δική τους ιστορία, με τη δική τους λάμψη. Εκατό χρόνια με το δικό τους έμβλημα!»
Δείτε το βίντεο: