«Με 300 αλεξίσφαιρα ενισχύεται η ΓΑΔΘ αύριο τα οποία θα μοιραστούν στις διευθύνσεις ανάλογα με τις ανάγκες με την μεγαλύτερη μερίδα να πηγαίνει στην Άμεση Δράση» δήλωσε μέσα από ανάρτηση του ο συνδικαλιστής της ΕΛ.ΑΣ., Ιωάννης Πεχλιβανάκης.
Δείτε επίσης: «Φρούριο» η Αθήνα ενόψει Γρηγορόπουλου – Τι μέτρα θα λάβει η Αστυνομία
Επίσης ο κ. Πεχλιβανάκης μεταξύ άλλων ανέφερε πως: «Επίσης με έκτακτη δαπάνη πάρθηκαν 110 μπότες και 50 στολές για ΔΙΑΣ-Ζ, ενώ η ΥΑΤ παρέλαβε νέες αρβύλες.
Η ανάδειξη των τεραστίων ελλείψεων σε πανελλήνια εμβέλεια από την Ένωση με σοβαρότητα, η κατάθεση εμπεριστατωμενων προτάσεων και οι συνεχείς επαφές με την Πολιτική και Φυσική Ηγεσία αποφέρουν σημαντικούς καρπούς και αναμένουμε την συνέχεια με εκ νέου ενίσχυση υλικών και οχημάτων.
Οφείλουμε να συγχαρούμε και το προσωπικό της Άμεσης Δράσης για τις άμεσες ενέργειες και υλοποίηση των δαπανών και τους διαχειριστές της ΔΑΕΘ οι οποίοι μάλιστα κάνουν συνεχείς έρευνες για σύγχρονα υλικά με τα οποία θα μπορούν να εξοπλιστούν οι διμοιρίες.»