Στην συμπλήρωση 20 ετών από το ελληνικό ποδοσφαιρικό έπος στο EURO 2004, το τρόπαιο που σήκωσε η Εθνική ομάδα, βρέθηκε σήμερα στην Πλατεία Αριστοτέλους της Θεσσαλονίκης.
Οι πολίτες μέχρι τις 22:00 απόψε μπόρεσαν να φωτογραφηθούν με το ιστορικό Κύπελλο, το οποίο βρέθηκε στην πόλη στο πλαίσιο του Trophy Tour powered by OPAP. Το Trophy Tour ξεκίνησε από την Λάρισα (3/6), θα συνεχιστεί σε Αλεξανδρούπολη (6/6) και Πάτρα (11/6) και θα ολοκληρωθεί στην Αθήνα (17/6).
![trophy-tour2.jpg](https://www.makthes.gr/image/original/205/trophy-tour2.jpg)
![trophy-tour3.jpg](https://www.makthes.gr/image/original/205/trophy-tour3.jpg)