Ντροπιαστικές εικόνες αντικρίζουν Έλληνες και τουρίστες που επισκέπτονται αυτό το καλοκαίρι την πασίγνωστη περιοχή Μακρινίτσα στο Πήλιο.
Μπορεί αρκετοί πολίτες να προτιμούν τα νησιά για τις καλοκαιρινές διακοπές τους, ωστόσο, πολλοί είναι οι λάτρεις του βουνού και ειδικότερα του Πηλίου.
Ωστόσο φαίνεται πως φεύγουν απογοητευμένοι καθώς αντί να αντικρίζουν όμορφες εικόνες βλέπουν πως η περιοχή έχει εγκαταλειφθεί ειδικά μετά τις καταστροφικές πλημμύρες του περασμένου φθινοπώρου.
Οι εικόνες που δημοσιεύει το gegonotanews.gr και είναι από την διαδρομή από την Πορταριά στην Μακρινίτσα είναι χαρακτηριστικές της άθλιας κατάστασης στην οποία έχει αφεθεί το χωριό. Όπως φαίνεται το κράτος δεν ασχολήθηκε για ακόμη μια φορά.
Απογοητευμένοι είναι και οι κάτοικοι της Μακρινίτσας οι οποίοι αναφέρουν πως οι άσχημες εικόνες διώχνουν τους επισκέπτες με αποτέλεσμα το χωριό να υποφέρει οικονομικά.
Αντι να ριχνουμε λασπη καλο θα ηταν να βοηθησουμε ενα τοπο που δοκιμαστηκε τοσο πολυ τον προηγουμε νο Σεπτεμβρη!Παροτρυνω ολους τους αναγνωστες να πανε στα μερη αυτα ,γινονται εργα,ειδικα για τους δρομους.Επισκεφτηκα το Πηλιο αρχες Ιουλιου και για ακομη μια φορα εφυγα ερωτευμενη με τα μερη αυτα!
Οι φωτογραφίες είναι πολύ παλιές και ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα.Η Μακρινίτσα ήταν είναι και θα είναι Νο 1.
Καμία σχέση! Οι φωτογραφίες είναι παλιές και αν δεν έχετε πάει , να μην γράφετε χαζομάρες!
Ουδέν Κακόν Αμιγές Καλού.