Ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Ζέρβας, έχει πάρει πολύ σοβαρότερα από άλλους συναδέλφους του, το πρόβλημα του κορωνοϊού, κι από τότε που διαπιστώθηκε το πρώτο κρούσμα στη χώρα και μετά, κάθε βράδυ…πλένει.
Μόλις νυχτώσει τα συνεργεία καθαρισμού του δήμου, αλωνίζουν την πόλη και σαρώνουν δρόμους, κτίρια, πεζοδρόμια, σχολεία και αυλές με νερό έντονο και απορρυπαντικά.
Δείτε επίσης: Αναστέλλονται όλες οι εξετάσεις για δίπλωμα οδήγησης στο δήμο Αττικής
Οι εργάτες δουλεύουν ακατάπαυστα.Έχει πλυθεί που λέτε το σύμπαν…Μέχρι και λευκαντικό στην Αριστοτέλους θα βάλει ο δήμαρχος!
Καλύτερο φυσικά το προλαμβάνειν από το θεραπεύειν…