Ένταση προκλήθηκε από τους φίλους του ΠΑΟΚ που σε κίνηση διαμαρτυρίας για τους χειρισμούς του Υφυπουργού Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη έκλεισαν οδικό άξονα της Φλώρινας όπου βρέθηκε ο Άδωνις Γεωργιάδης κατόπιν πρόσκλησης για την κοπή της βασιλόπιτας στην Δημοτική Τοπική Οργάνωση της Νέας Δημοκρατίας Αμυνταίου.
Οι οπαδοί των νταμπλούχων αντιδρούν τόσο αναφορικά με τον καταρτισμό της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού όσο και με την κατάθεση τροπολογίας. Κατά τη διαμαρτυρία τους φώναξαν συνθήματα κατά του Λευτέρη Αυγενάκη και κρατούσαν πανό ζητώντας δικαιοσύνη για την ομάδα τους.
Να σημειωθεί ότι ο ΠΑΟΚ κατηγορεί τον υφυπουργό για τις συγγενικές σχέσεις που έχει με τον Νίκο Τζουλάκη, τον οποίο τον Αύγουστο του 2019 τοποθέτησε στη θέση του προέδρου της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού.
Δείτε επίσης: Aπό τα φάουλ του Αυγενάκη, στα οφσάιντ του Γεραπετρίτη, χάθηκε η μπάλα – Σήμερα οι κρίσιμες επαφές με τη FIFA