Τον γύρο του διαδικτύου κάνει η φωτογραφία με τον δικηγόρο του Γιάννη Λαγού, Κωνσταντίνο Πλεύρη στη δίκη της Χρυσής Αυγής, σε δεύτερο βαθμό στο Εφετείο.
Ο πατέρας του υπουργού Υγείας Θάνου Πλεύρη, ο οποίος έχει δηλώσει ουκ ολίγες φορές ότι είναι ναζιστής και φασιστής, αποχώρησε από την αίθουσα του δικαστηρίου χαιρετώντας ναζιστικά τον Ηλία Κασιδιάρη.
![](https://www.newsbreak.gr/wp-content/uploads/2022/09/308120574_10159262752483667_8520389752307872081_n.jpg)
«Εγώ είμαι ναζιστής και φασιστής, δικάζομαι εγώ για τα φρονήματά μου; Οι ιδέες και τα φρονήματα δεν δικάζονται, σύμφωνα με ΕΣΔΑ και Σύνταγμα», είχε αναφέρει ο Κωνσταντίνος Πλεύρης στις 6 Ιουλίου, υποστηρίζοντας ότι ο πελάτης του είναι πολιτικός κρατούμενος.
Δείτε επίσης: «Εγώ είμαι και ναζί και φασίστας» δήλωσε ο Κωνσταντίνος Πλεύρης στη δίκη της Χ.Α.