Κάτοικος της Καλλιτεχνούπολης που είδε την περιουσία και τα ζώα του του να γίνονται στάχτη μετά το ξέσπασμα της μεγάλης πυρκαγιάς που κατακαίει την βορειοανατολική Αττική, κατήγγειλε ότι δεν είναι ούτε ένα πυροσβεστικό όχημα στο σημείο.
«Ούτε εναέριο, ούτε πυροσβεστικό, μόνος μου με τον γιο μου με κουβάδες νερό. Μέχρι που δεν άντεξα άλλο και λιποθύμησα» είπε στη συγκλονιστική μαρτυρία του και περιέγραψε ότι άκουγε τα ζώα του να βελάζουν και να καίγονται.
«Ντρέπομαι που είμαι Έλληνας, ντρέπομαι για την κυβέρνηση που στηρίζω» δήλωσε σε ζωντανή σύνδεση.
“Ντρεπομαι για την κυβερνηση που στηριζω” λεει ο κυριος #φωτια #Μητσοτακης #πυρκαγια #Αττικη pic.twitter.com/Znwh8XfUoA
— Koulara (@Koulara555) August 12, 2024
Κρίμα για τον άνθρωπο, δέκα φορές κρίμα για τους υπόλοιπους που δεν ψάρωσαν από την προπαγάνδα της ΝΔ-Εγκληματικης οργάνωσης και ΔΕΝ ψήφισαν τον πατριδοκτόνο.
Ψηφοφόροι του Κούλη, Σημιτοπασόκοι, Δεξιοί ψευτοπατριωτες:
Έχετε οδηγήσει την χώρα σε απόλυτη καταστροφή. Λόγια δεν υπάρχουν να περιγράψουν την εγκληματική σας ευθύνη.
Ιδου τα αποτελεσματα αφου ψηφισες εναν ΑΘΕΟ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗ ΔΙΚΤΑΤΟΡΑ . Τι νομισες , οτι ο ΔΙΚΤΑΤΟΡΑΣ θα σε λυπηθει ? ΑΥτος κανει διακοπες , ΖΩΑΡΑ !!!!
Καλλιτεχνούπολη!..