Παντρεύτηκαν το απόγευμα της Πέμπτης 15 Ιουλίου, στη Μύκονο, τόπο καταγωγής της νύφης, ο Γρηγόρης Μπιθικώτσης και η Ελένη Τσιριγκάκη!
Ο πολιτικός τους γάμος έγινε στο δημαρχείο του νησιού και τον τέλεσε ο δήμαρχος κύριος Κουκάς, παρουσία των μαρτύρων και κουμπάρων τους (ο θρησκευτικός τους γάμος, ύστερα από δύο αναβολές πέρυσι λόγω Covid-19, θα τελεστεί του χρόνου στην Αθήνα, μαζί με τη βάφτιση του μωρού τους), του επιχειρηματία Δημήτρη Θεοδώρου και της βουλευτού της Ν.Δ. Κατερίνας Μονογυιού! Μάλιστα, ο επιχειρηματίας Δημήτρης Θεοδώρου θα γίνει εις διπλούν κουμπάρος τους, αφού θα είναι και ο νονός του μωρού τους!
![](https://www.newsbreak.gr/wp-content/uploads/2021/07/picture.jpg)
Η νύφη, που διανύει τον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης της, έφτασε απαστράπτουσα, με νυφική δημιουργία του οίκου Fedra, διά χειρός της Φαίδρας Θεοδωρίδου, ενώ ο γαμπρός, υπέρλαμπρος, με την ενδυματολογική υπογραφή του ανδρικού οίκου μόδας Straight Razor Way, δεν μπορούσε να κρύψει τη συγκίνησή του!
![](https://www.newsbreak.gr/wp-content/uploads/2021/07/pic.jpg)
Στο πλευρό τους, ο γιος του Γρηγόρη, Γρηγόρης, και η κόρη της Ελένης, Μαρία, που δήλωναν τρισευτυχισμένοι που θα αποκτήσουν αδερφάκι, οι γονείς της νύφης Κωνσταντίνος Τσιριγκάκης και Μαρία Μάρκαρη, αλλά και λίγα δικά τους άτομα.
![](https://www.newsbreak.gr/wp-content/uploads/2021/07/ESR_12.jpg)
Μετά τον γάμο είχε προγραμματιστεί γαμήλιο τραπέζι σε στενό οικογενειακό κύκλο στο Avra restaurant, με το νυφικό μενού να περιλαμβάνει αστακούς, γαρίδες και θαλασσινά, όπως αρμόζει στην παραδοσιακή μυκονιάτικη αύρα!