Για την περιπέτεια υγείας της με τη νευρική ανορεξία αλλά και για την απώλεια του αδερφού της μίλησε η Μάρα Δαρμουσλή.
Η Ελληνίδα καλλονή ήταν καλεσμένη της Ελεονώρας Μελέτη στα «Μεσάνυχτα» και τοποθετήθηκε για το μεγάλο πρόβλημα που αντιμετώπισε με τα κιλά της αλλά και το θάνατο του αδερφού της.
«Ξεκίνησε όταν σε έναν διαγωνισμό ήμουν 1.74 και μία κοπέλα από το Καζακστάν ήταν 1.84 και δύο κιλά λιγότερα από εμένα.
Είχα φτάσει να ζυγίζω 47 κιλά, τώρα είμαι 62. Δεν είχα εικόνα, υπήρχε και το photoshop… Ξυπνούσα το πρωί με ένα μήλο και όλη μέρα λίγα φύλλα μαρουλιού και λίγο κοτόπουλο.
Μετά από λίγο καιρό έπαθα φωτοευαισθησία και δεν μπορούσα να σταθώ στα πόδια μου. Κράτησε αρκετά χρόνια», τόνισε αρχικά η Μάρα Δαρμουσλή ενώ για το θάνατο του αδερφού της πρόσθεσε:
«Δεν υπάρχει μεγαλύτερος πόνος από έναν πατέρα να χάνει το παιδί του, από μία μητέρα να χάνει το παιδί της. Στεναχωριέμαι γιατί δεν ξαναείδα ποτέ έτσι τους γονείς μου. Είναι πάρα πολύ δύσκολο. Η ζωή, όμως, συνεχίζεται.
Είχαμε 14 χρόνια διαφορά, με μεγάλωσε. Ίσως αυτό που με στεναχώρησε είναι ότι τα Χριστούγεννα που μιλήσαμε στο τηλέφωνο βιαζόμουν να πάω στο θέατρο και ενώ μιλήσαμε, έκλεισα λίγο βιαστικά.
Δείτε επίσης: Η Βίκυ Χατζηβασιλείου ξεκόλλησε τέμπλο σε εκκλησία του 1677 στην Σιάτιστα (video)
Όταν με πήρε ο άλλος μου αδερφός, ο Μίμης, ήταν σε ώρα παράστασης, λίγο πριν είχε ακουστεί το απόσπασμα του Αρκά από το «Η ζωή μετά», το οποίο είναι ακριβώς αυτή η περίπτωση. Το ακούω κάθε φορά στην παράσταση και είναι αυτή η μαχαιριά.
Βλέπω το τηλεφώνημα, ο Μίμης, το σηκώνω και σιωπή. Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι κάτι συνέβη στον μπαμπά, 83 ετών. Μου λέει έφυγε ο Γιώργος και απαντάω ποιος Γιώργος. Ο θίασος με στήριξε εκείνη τη βραδιά. Βγήκα στη σκηνή με φωνή τσακισμένη».